Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Nedir?

Bir web sitesinin konusuyla (hizmet alanı, ürünleri vb.) ilgili anahtar kelimelerle arama yapıldığında, arama motoru sonuçlarında ön sıralarda çıkmasını sağlamak amacıyla, web sitesinin arama motoru algoritmalarına uygun hale getirilmesidir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Size Ne Fayda Sağlayacak!

1) Nitelikli ve hizmet alanınızla ilgilenen müşterilere ulaşmanızı sağlar. Ziyaretçiler firmanızın iş alanıyla ilgili arama sonuçları ile geldikleri için o malı veya hizmeti gerçekten talep eden kişilerden oluşur. Bu da gelen müşterilerin size daha fazla para kazandırması demektir.

2) Firmanıza prestij kazandırır. Ziyaretçilerde arama motorlarında ön sıralarda çıkan web sitelerinin önde gelen firmalara ait olduğu düşüncesi hakimdir. Buda hizmet verdiğiniz sektördeki Pazar payınızı yükseltecektir.

3) Arama Motorlarının ön sıralarında olan web siteleri daha çok ziyaret edilir.7 gün 24 saat firmanıza nitelikli ziyaretçi akışı sağlamış olursunuz. Bu da reklam ve tanıtım masraflarından tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) İçin Firmamızca Yapılacak İşlemlerden Bazıları

1) Çalışma alanınızla ilgili hedef müşteri kitlenizin sitenize ulaşmasını  sağlayacak anahtar kelimelerin tespit edilmesi.

2) Web sitenizin belirlenen anahtar kelimelere uygun hale getirilmesi (Meta Taglerinin düzenlenmesi, İçerik ve anahtar kelime yoğunluklarının düzenlenmesi vb.).

3) Web sitenizin ücretli ve ücretsiz Arama Motorlarına ve dizinlerine eklenmesi. Eklenen Arama Motorlarının bazıları aşağıda belirtilmiştir.

1.    Google
2.    Yahoo
3.    MSN
4.    Exactseek
5.    AltaVista
6.    AOL
7.    Jayde
8.    HotBot
9.    Excite
10.  LookSmart
11.  Lycos
12.  Netscape
13.  Askjeeves
14.  Alltheweb

İlave olarak yaklaşık 1200 dizine siteniz eklenecektir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Neden Gerekli?

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasıyla, insanlar  ihtiyaç duydukları her şeyi    internetten araştırırlarken, karşımıza olayın iki ayrı boyutu çıkmaktadır.

Birincisi, firmaların faaliyet konusuna göre hedeflediği kitle, bilinçli olarak kendisini aramakta, diğer bir deyişle nitelikli  müşteri, yaptığı arama sonucuyla firmanın neredeyse ayağına gelmektedir Bu, tanıtım ve pazarlama açısından bir avantajdır ve iyi kullanıldığında kazanmak kaçınılmazdır.

Olayın diğer boyutu ise, ciddi paralar ve emek harcanarak yaptırılan bir web sitesinin, kendisini gösteremeden İnternetin derinliklerinde kaybolmasıdır. Yapılan tüm araştırmalar,  kullanıcıların ilk bir kaç sayfa dışındaki sonuçlara fazla rağbet etmediğini kanıtlamıştır.

Görünmezseniz Satamazsınız!

Görüldüğü gibi; iyi tasarlanmış ve içeriği tatmin edici bir web sitesi hazırlatmak neredeyse yolun henüz başında olmak anlamına geliyor.

Bu aşamadan sonra yapılması gereken, sitenin, arama motorlarına kaydedilmesidir. Web siteniz, ancak  arama motorlarına kayıtlı ise bulunma ve ziyaret edilme şansınız olabilir. Tabii ki,  arama motorlarına kayıt olmak için web sitenizin  arama motoru kriterlerine uygun hale getirilmesi (optimize edilmesi)  gerekmektedir.

Arama Motoru Optimizasyonu,  belirli kelimelerde sitenizin Arama Motorları tarafından bulunabilir ve üst sıralarda görüntülenir  hale getirilebilmesi için yapılan bir dizi işlemdir. Burada bir çok etken analiz edilerek, sitenin en iyi hale getirilmesi ve sürekli geliştirilmesi söz konusudur.

İnternet dünyasının katı kurallarından biri de, ilk sayfalarda çıkmayan firmaların iş hacimlerinin de düşük olduğu yönündedir. Gerçekten de, arama motorlarının ilk sayfalarında bulunan firmalar her zaman daha fazla ziyaretçi alan yani iyi iş yapan  firmalardır.

Demek oluyor ki; Arama Motoru Optimizasyonu  firmaya prestij de sağlıyor!

Burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri, yukarıda değinildiği gibi,  web sitenizin, faaliyetlerinize uygun olarak belirlenmiş kelimelerde bulunmasıdır.

Optimizasyon yapan kimi kişi veya firmaların, doğrudan web sitesi adresini tam yazarak arama yaptıkları ve sonucun birinci sırada olmasını bir başarı olarak gösterdiği  duyulmaktadır. Oysa adres çubuğuna web sitesi adresi yazılarak arandığında o  site daima birinci sırada çıkar.

Sonuç olarak, bir web siteniz var ve daha çok hit alarak ziyaretçilerinizin müşteriye dönüşmesini ve firmanızın prestijini arttırmayı  istiyorsanız,  doğru yerdesiniz.

 

ANİMASYONLU SEO EĞİTİMİMİZİ İZLEMEK İÇİN RESME TIKLAYABİLİRSİNİZ

 

Teklif İsteyin Size En Kısa Zamanda Dönüş Yapalım

 


Site ADRESI: ?p=127
TASARIM: if AJANS
YAZILIM: Türkiye - İngiltere - A.B.D.
Twitter SAYFASI: https://twitter.com/reklamGRup

 

 

bir

 

Kuruluşudur.

Copyright internet FABRIKASI

Kategoriler

Fazla Ziyeret Edilen Hizmetler

  • ?p=1
  • /?p=28
  • ?p=31
  • ?p=43
  • /?p=50
  • /?p=54