Facebook sayfası açmak herkesin rahatlıkla yapabileceği bir çalışma. Önemli olan açtığınız sayfayı etkin bir biçimde kullanarak pazarlama faaliyetlerinizde önemli bir araç olarak kullanmak. Bu konuda sizlere pratik tavsiyelerde bulunacağız.

 

Sayfa Resminizi Özelleştirin

Logonuzu, sloganınızı, web site adresinizi ve kurumsal renklerinizi içeren özel bir tasarım ile sayfanızı özelleştirin.

Özel Sayfalar

Web sitenizde yer alan önemli içerikleri Facebook’ta özel sayfalar oluşturarak Facebook kullanıcılarını web sayfanıza çekebilirsiniz.

Video ve Görseller

İşletmeniz ve ürünleriniz ile ilgili video ve resimleri sayfanıza ekleyerek içeriği zenginleştirin. İçerikleri paylaşırken açıklama kısmına doğru anahtar kelimeleri ve ilgili linkleri ekleyerek verimi arttırın.

İçerik Planlaması

Sayfa takipçilerinize fayda sağlayacak özgün içerikler hazırlayın. İçeriklerin video ve resim içermesi paylaşılabilirliği arttırır.

Arkadaş Daveti

Öncelikle iş yaptığınız kişileri ve müşterilerinizi Facebook’taki profillerinize eklemeye gayret gösterin. Kişiler ile belli bir samimiyeti yakaladıktan sonra ekleyin, acele etmeyin. Yanlış anlaşılabilirsiniz. Kişisel profiliniz ve tüm çalışanlarınızın arkadaş listesini dönemsel olarak sayfanıza davet edin. Takipçi sayınızın artmasına katkı sağlayacaktır.

Ölçüm ve Analiz

Sosyal Medya istatistiklerinizi analiz edin. Sayfanızda paylaştığınız içeriklere verilen tepkileri ölçerek daha başarılı bir içerik yönetimi gerçekleştirin.

İnternet FABRİKASI olarak sosyal medya hizmetlerimiz kapsamında Facebook sayfanızın etkin bir biçimde yönetilmesi için sizlere fayda sağlamak isteriz. Dilerseniz sizi sosyal medya hizmetlerimizden faydalandıralım.  Size bir e-posta kadar yakınız.

Kategoriler

Fazla Ziyeret Edilen Hizmetler

  • ?p=1
  • /?p=28
  • ?p=31
  • ?p=43
  • /?p=50
  • /?p=54