Hizmet : iF Analytics
Hizmet Tanımı : Google Analytics ile tüm internet reklamlarınızın web siteniz için proaktif olarak raporlanması.
Danışmanlık sürecinde, web sitenizin işlevleri ve iş ihtiyaçları incelenir. Web Analytics sisteminin istenilen veri tasarımları oluşturulur. Web sayfasına özgün denetim kodları yerleştirilir ve test sürecinden sonra ayarlar rapor edilip, geliştirilen raporlama sistemi sunulur. Tüm danışmanlık süreci iki haftadan fazla sürmemektedir.

Profiller

Tüm sayfalar, ziyaretçi kaynaklarının etraflıca sınırlarını çizmektedir. (mesela, arama motorları, portal giriş sayfaları, bağlantılı siteler, dış linkler vb) Bu farklı bölümler için, özgün görüşler belirlenir, böylelikle tüm bölümler için ayrı istatistikler hazırlanabilmektedir. Bu ayarlarla, istatistikler kolayca hazırlanır.

Örneğin; A. ana sayfasından gelen ziyaretçi rotalarının B sitesinden gelenlerinkinden nasıl farklılık gösterdiği gibi.

Hedefler

Bunlar ziyaretçi rotalarına tahsis edilebilen aşamalardır (mesela; ziyaretçinin kayıt sayfasına gitmesi, alışveriş sepetine belirli bir ürünü eklemesi gibi). Bu aşamalar sadece ziyaretçi rotalarını takip etmekte yararlı değil, aynı zamanda ziyaretçi kaynaklarının değerlendirilmesinde mükemmel yönlendirme sağlamaktadır.

Filtreler

Belirli profillerde, daha geniş bir bölümleme oluşturma fırsatı vardır (coğrafik, demografik, teknolojik).

Denetim Kodları

Google Analytics’in yoğunlaştığı ayarların ötesinde, müşterinin web sitesinde web analytics sistemi için kullanıcıya özgü veri tahsis edilmesine yardımcı olabilen böylesi özgün denetim kodlarını yerleştirme seçeneği vardır. Bu yöntemle, bir kullanıcının alışveriş sepeti için seçtiği veya anahtar kelime aramasına girdiği şey yeniden üretilebilir. Bunu programcılarla geliştirmeye veya bu verileri farklı veritabanlarında örnekleme için tutmaya gerek yoktur.

iF Analytics Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İstiyorum »

 

Kategoriler

Fazla Ziyeret Edilen Hizmetler

  • ?p=1
  • /?p=28
  • ?p=31
  • ?p=43
  • /?p=50
  • /?p=54